0

Vývoj a výroba

Oslovili jsme nejlepší české a francouzské odborníky z oblasti biochemie a přírodních věd, kteří v oboru působí už více než 40 let. Požádali jsme je, aby nám pomohli produkty vyvinout a vyrobit. A výsledek? Společně jsme vytvořili zbrusu novou kosmetickou značku, která spojuje dlouholeté zkušenosti s nejmodernějšími postupy.

Než se ale z přírody stane krém na vaší tváři, musí ujít několik kroků…



Úvaha

Na začátku stojí důležité rozhodnutí. Jaký typ produktu vyrobíme? Pro koho? Jaký má mít účinek? A co konzistenci? Za jakou cenu? A do čeho má být zabalený? Pokládáme si sérii otázek, na které hledáme odpovědi. Teprve až je známe, pouštíme se dál.



Vývoj

Podle takového zadání vyvineme prototypy formulací, které se posuzují z hlediska sensoriky, a pokud je produkt parfemovaný, tak i vůně. Když vyhoví, následují stabilitní testy. Produkt musí vypadat stejně a musí mít stejnou účinnost po dobu, kterou garantuje doba minimální trvanlivosti. Musí také zvládnout krátkodobé vystavení vyšší (45 a 50 °C) a velmi nízké teplotě – tato situace může nastat při transportu nebo třeba v kabelce.



Posouzení

Pokud je všechno v pořádku, začneme prototypy postupně proměňovat v realitu. Pak nastává proces posouzení zdravotní nezávadnosti, který se řídí legislativou EU. Odborníci posoudí recepturu, obsah použitých surovin, jejich účinek na pokožku, jestli produkt splňuje to, co tvrdí, jestli nedráždí pokožku, dále pak nezávadnost použitého obalu a nakonec účinnost konzervace. Když tato speciální kritéria produkt splní, vystaví nám posuzovatel potvrzení a my se můžeme pustit do další práce.



Výroba

Na řadu přichází nakupování. Suroviny musí být v takové kvalitě, jaké určil vývoj. Jakmile máme všechno potřebné, pouštíme se do výroby podle předepsaného výrobního postupu. Samozřejmě musíme splnit podmínky správné výrobní praxe, která je prakticky totožná s podmínkami pro výrobu léčiv. To znamená, že celý výrobní proces se monitoruje, zaznamenávají se šarže použitých surovin a kontroluje se mikrobiologie hotového produktu. Každá šarže je na obalu označená a v případě reklamace lze dohledat. Jakmile máme všechno hotové, uvádíme produkt na trh.

Spojujeme se s nejlepšími

Spojujeme se s nejlepšími

Všechny produkty KY si můžete vyzkoušet i koupit na některé z poboček MEDICOM Clinic v Praze, Brně nebo Ústí nad Labem.

medicom