0
Rozdíl mezi denním a nočním krémem
24.11.2020

Rozdíl mezi denním a nočním krémem

Podobné složení a zdánlivě stejné účinky… Denní a noční krém se na první pohled v mnohém neliší. Tak proč je potřebujeme oba? Existují mezi nimi rozdíly, nebo jde pouze o marketingový tah výrobců kosmetiky?

Ve dne ochrana, v noci hydratace

Pokud jste přesvědčeni, že si snadno vystačíte jen s denním krémem, musíme vás hned v úvodu zklamat. Ač jsou si krémy v mnoha ohledech podobné, rozdíly mezi nimi opravdu jsou. Stejně jako se v závislosti na denní době liší potřeby naší pleti.

Během dne je totiž pleť vystavená působení vnějších vlivů. Vítr, mráz, sluneční paprsky nebo prach jsou pro ni pořádnou zátěží a pleť na svou ochranu musí vynaložit spoustu energie. Denní krém by ji měl v tomto úsilí podpořit. Jeho úkolem je hydratace, zpevnění a výživa pleti. Tento krém má také jemnější konzistenci a snadno se vstřebává.

V noci naopak přichází na řadu zasloužená regenerace, kdy pleť čerpá síly na další den. Noční krém obsahuje pořádnou dávku účinných látek, vitamínů a minerálů, které se v průběhu celé noci vstřebávají a zanechávají pleť krásně odpočatou. Proto má hustší konzistenci než denní krém.

Co když používáte jen jeden krém?

Pokud používáte denní krém na noc, zbytečně svou pleť vystavujete působení ochranných látek, které v noci nemá šanci vstřebat a zužitkovat. Některé z krémů navíc obsahují i SPF faktor pro ochranu před sluncem, který pleť v noci opět spíše zatěžuje, než aby jí přinášel požadovaný účinek.

Ani opačný postup, tedy použití nočního krému ve dne, není úplně ideální. Vyživující látky potřebují čas, aby se vstřebaly. Během dne na to ovšem nemají ty správné podmínky. Výsledkem je tak opět pouze a jedině zbytečné zatížení pleti.

Univerzální řešení neexistuje

Pokud chcete pleti dopřát tu nejlepší péči, která ji udrží vyživenou a omlazenou, sáhněte vždy po denním i nočním krému. Jedině tak získáte všechny potřebné látky a nebudete ji zbytečně zatěžovat tím, co zrovna nepotřebuje. Každá pleť má v průběhu dne unikátní potřeby, proto není na místě hledat univerzální řešení.

V KĒORY Young jsme pro vás připravili sady produktů, ve kterých i kombinaci denního a nočního krému. Prohlédněte si naši nabídku a vyberte si sílu účinných přírodních látek, které vaší pleti dodají vše potřebné.

Přejít

#keoryyoung

Staňte se součástí příběhu.

#keoryyoung #keoryyoung #keoryyoung #keoryyoung #keoryyoung #keoryyoung #keoryyoung #keoryyoung #keoryyoung #keoryyoung #keoryyoung #keoryyoung
Spojujeme se s nejlepšími

Spojujeme se s nejlepšími

Všechny produkty KY si můžete vyzkoušet i koupit na některé z poboček MEDICOM Clinic v Praze, Brně nebo Ústí nad Labem.

medicom